ארנקטרטוק, האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים

70.00

הסיפור העתיק על האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים, מוגש בספר זה עטוף בתוכן עשיר על אודות בני האינואיט, אשר מתרבותם הגיע. זהו ספר אקורדיון, שאפשר לדפדף בו כמו בספר רגיל, אך גם לפרוש אותו כדי לראות את כל הסיפור ולחזות בכל שינויי הצורה שבו כאיור אחד. האיורים של אוריין שביט מפיחים רוח חיים בעלילה, בבעלי החיים ובנופים, וגם שופכים אור על התרבות ועל הסגנון האמנותי הייחודי שפיתחו בני האינואיט בצפון קנדה.

בגב האקורדיון תמצאו מידע על בני האינואיט, ומשחק לוח המדמה את מעגל הנדודים של שבט הנטצליק, שבו סופר הסיפור. המשחק ממחיש את אורח החיים שקיימו בני התרבות המופלאה הזאת.

הסיפור על האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים סופר בעל פה בקרב שבטים שונים של בני אינואיט, ויש לו גרסאות רבות. בחרנו בגרסה זו משום שהיא מתאימה כפי שהיא לכל אחד (מגיל 4).

 

מה הספר כולל?

כאמור מדובר בספר אקורדיון (הביטו בתמונות), לאקורדיון שני צדדים.

הסיפור – על צד אחד של האקורדיון מודפס הסיפור כולו. ניתן לדפדף כמו בספר רגיל וניתן לפרוש אותו והאיורים יוצרים יחד תמונה אחת ארוכה.

צד שני:

משחק לוח: מעגל הנדודים של בני הנטצליק – משחק לוח מהנה דרכו זוכים להכיר עוד את בני האינואיט ואת אורח החיים המסורתי שלהם כציידים-לקטים. המשחק מבוסס על מעגל הנדודים אותו קיימו בני שבט הנטצליק.

נוסף על משחק הלוח תמצאו בצד זה של האקורדיון גם מידע על אודות בני האינואיט, מילון מונחים מאוייר ובו הסברים על מונחים שמופיעים בסיפור, ופרטים על המספר, בן שבט הנטצליק בשם קָקוֹרְטִינְגְנֶק אשר סיפר את הגרסה הזו לחוקר הדני קנוד ראסמוסן בשנת 1923.

ובנוסף – צעצועים להרכבה עצמית

מכיוון שניתן לפרוש את כל הסיפור ולראות אותו כאיור אחד ארוך חשבנו שיהיה מהנה גם לשחק בו. לכן מצורפות לכל ספר שלוש גלויות מהן ניתן להכין צעצועים בהרכבה עצמית כמו דוב קוטב, מזחלת רתומה לכלבים, איגלו, קיאק ודמויות בהם אפשר גם להשתמש כשחקנים על משחק הלוח.

מק"ט: 978-965-92673-1-6 קטגוריה:

תיאור

ארנקטרטוק, האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים

סיפר: קָקוֹרְטִינְגְנֶק

כתב: קנוד ראסמוסן (Knud Rasmussen)

תרגום, כתיבת משחק והסברים: אמיר שרפמן

איירה: אוריין שביט

עריכה ניקוד והגהה: דניאלה בראלי

יעוץ בתרגום מדנית: דנה כספי

עיצוב והכנה לדפוס: סטודיו האיש הירוק

2019

28 עמודים

מסת”ב: 978-965-92673-1-6

מידע נוסף

משקל 0.260 ק"ג
מידות 22.4 × 14.5 × 1.2 סנטימטרים

סיפורים מתרבויות עתיקות

סיפורים מתרבויות עתיקות

  1. ראשי
  2. מוצרים
  3. ארנקטרטוק, האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים