מפגשים

מתוך ערב להורים וילדים ב”סיפור פשוט”

אנחנו מציעים מפגשים לילדי בית ספר יסודי (גלאים 7-12) שגם ההורים יכולים מאוד להנות מהם. נשמח להתאים וליצור מפגשים גם לצוותים חינוכים ולמבוגרים בכלל.

 

 

מפגשים לילדים\הורים וילדים

תרבותם של בני האינואיט

מפגש של כשלושת רבעי שעה בו נספר על הסביבה הטבעית השונה כל כך בה חיים בני האינואיט, על אורח חייהם המסורתי, וכן סיפורים מתרבותם. אנחנו מביאים איתנו פרטי אמנות שעשו בני אינואיט, כמה כלי עבודה וציד כמו גם משחקים שנהגו להשתמש בהם. נדגים כיצד הם פעלו ותינתן אפשרות לגעת ולהתנסות בחלק מהם.

 

ניתן להוסיף למפגש זה:

פעילות יצירה: – הכנה של משחק מחומרים טבעיים (מתאים יותר בפעילות חוץ)

                             – יצירה של משחקי נייר באמצעות גזירה, קיפול והדבקה: איגלו, קאיק, מזחלת כלבים, דוב קוטב ודמויות נוספות

בנית דגם של איגלו: דגם האיגלו שיצרנו מורכב מכ-50 קוביות (לא, לא משלג, אלה מקלקר מצופה בד). ניתן לבנות ולפרק אותו, והוא גדול מספיק עבור ילדים לשחק בו. בנית האיגלו ממחישה את הארכיטקטורה היחודית שלו, ואת ההתאמה המדהימה שלו לסביבה הטבעית. באמצעותו ניתן להיחשף למרכיבים שונים בתרבותם של בני האינואיט.

 

 

תרבותם של בני הבלאקפוט (ילידים מצפון אמריקה)

מפגש של כשלושת רבעי שעה המתאים כפעילות חוץ בה נספר על התרבות ואורח החיים המסורתי של בני הבלאקפוט, נלמד משחקים שילדים בני בלאקפוט נהגו לשחק בהם, וניצור ונשחק גם בעצמנו.

בקרוב: טיפי מוקטן שניתן לבנות ולשחק בו. לעיתים נהגו לצבוע את הטיפים. הציורים על גבי טיפים לא היו מקריים והם מבטאים פנים מתרבותם של בני הבלאקפוט. חוץ מהכרות עם הבית הנייד היחודי הזה והטכנולוגיה הגאונית העומדת בבסיסו, נלמד באמצעות הטיפי על אורח חייהם של בני הבלאקפוט ועל חייהם התרבותיים.   

סיפורים מתרבויות עתיקות

סיפורים מתרבויות עתיקות

  1. ראשי
  2. מפגשים