מפגשים

מתוך ערב להורים וילדים ב”סיפור פשוט”

אנחנו מקיימים:

– מפגשים לילדי בית ספר יסודי (גלאים 7-12) שגם הורים ומורים מאוד נהנים מהם.

– מפגשים למבוגרים ולצוותים חינוכיים על תרבותם של בני האינואיט או על תרבותם של בני הבלאקפוט.

ולמידע נוסף והזמנות:

אמיר 0547470415

amir@pepublishing.co.il

הצטרפו לדיוור שלנו בתחתית הדף ונזמין אתכם למפגשים שפתוחים לקהל הרחב.

 

מפגשים לילדים\הורים וילדים

בני האינואיט, או איך בונים איגלו?

דגם האיגלו שיצרנו מורכב מכ-50 קוביות (לא, לא משלג, אלה מקלקר מצופה בד). ניתן לבנות ולפרק אותו, והוא גדול מספיק עבור ילדים לשחק בו. בנית האיגלו ממחישה את הארכיטקטורה היחודית שלו, ואת ההתאמה המדהימה שלו לסביבה הטבעית. באמצעותו ניתן להיחשף למרכיבים שונים בתרבותם של בני האינואיט. מעבר לבניה של האיגלו במפגש הזה נשמע על הסביבה הטבעית השונה כל כך בה חיים בני האינואיט, על אורח חייהם המסורתי, וכן סיפורים מתרבותם. כמו כן, אנחנו מביאים איתנו פרטי אמנות שעשו בני אינואיט, כלי עבודה וציד כמו גם משחקים שנהגו להשתמש בהם. נדגים כיצד הם פעלו ותינתן אפשרות לגעת ולהתנסות. אורך המפגש הוא כשעה וחצי. ניתן גם לקיים מפגש קצר יותר שאינו כולל את הבניה של האיגלו.

ניתן להוסיף למפגש זה:

פעילות יצירה: – הכנה של משחק מחומרים טבעיים (מתאים יותר בפעילות חוץ)

                             – יצירה של משחקי נייר באמצעות גזירה, קיפול והדבקה: איגלו, קאיק, מזחלת כלבים, דוב קוטב ודמויות נוספות 

 

 

תרבותם של בני הבלאקפוט (ילידים מצפון אמריקה)

מפגש של כשלושת רבעי שעה המתאים כפעילות חוץ בה נספר על התרבות ואורח החיים המסורתי של בני הבלאקפוט, נלמד משחקים שילדים בני בלאקפוט נהגו לשחק בהם, וניצור ונשחק גם בעצמנו.

בקרוב: טיפי מוקטן שניתן לבנות ולשחק בו. לעיתים נהגו לצבוע את הטיפים. הציורים על גבי טיפים לא היו מקריים והם מבטאים פנים מתרבותם של בני הבלאקפוט. חוץ מהכרות עם הבית הנייד היחודי הזה והטכנולוגיה הגאונית העומדת בבסיסו, נלמד באמצעות הטיפי על אורח חייהם של בני הבלאקפוט ועל חייהם התרבותיים.   

מפגשים למבוגרים

ערב בנושא אינדיאניות עם האנתרופולוג עידן עדות

במהלך העבודה על הספרים אנחנו חוקרים לעומק את התרבויות מהן הסיפורים מגיעים. חוקרים את אורח החיים, אמונות, טקסים, חיי החברה והמשפחה, זוגיות, שיטות צייד ועוד. במפגשים שלנו אנחנו משתמשים בסיפורים כשערים להיכרות עם התרבויות ומביאים גם מוצגים וחפצים הקשורים לתרבות. הזמינו אותנו למפגש או סדרת מפגשים או הרשמו לדיוור שלנו כדי לקבל עדכונים על מפגשים פתוחים לקהל הרחב.

 

 

 

ערב ספרותי על תרבות הבלאקפוט

סיפורים מתרבויות עתיקות

סיפורים מתרבויות עתיקות

  1. ראשי
  2. מפגשים